צור קשר l תקנון l דף הבית l מפת אתר l הבלוג
 
רפואה באנגלית ברחבי איטליה

אוניברסיטת פאביה היא אולי החלוצה בתחום לימודי רפואה באנגלית שכן היא פתחה את המסלול הראשון מסוג זה, אבל השנה היא כבר לא היחידה שמציעה קורס שלם שמועבר כל כולו בשפה האנגלית.
כיום בנוסף לפאביה יש גם מסלול במילאנו, רומא, בארי, נאפולי שמלמדים בו באנגלית.

MIMED - מילאנו

http://www.mimed.it
המסלול של אוניברסיטת מילאנו הציבורית, בית חולים הומניטס
ייחודו של המסלול אל מול יתר החלופות הוא שהקורס מועבר במסגרת חדשה שנקרת PBL.
פירוש ראשי התיבות הוא "לימוד מונחה פתרון בעיות" ומתמקד בצורת לימוד שונה מאשר צורת הלימוד הקלאסית.  בשיטה הזאת לומדים את החומר בהתמקדות בפתרון בעיות
הצלחתי ליצור קשר עם סטודנטית איטלקיה בשם ג'וליה שלומדת במסלול וזה מה שהיא כותבת לי:
"הקורס התחיל רק לפני מעט זמן, אבל עד לשלב הזה ההתרשמות שלי מאוד חיובית.
הרמה של אנגלית של הפרופסורים לא מעולה אצל כולם אבל אני עדיין מאוד מרוצה.
הגיעו אלינו לביקור זוכה פרס נובל, פרוסור מהרווארד, והיו גם סמינרים על היבטים שונים ברפואה - לרוב על ביולוגיה. לכן התוכנית מאוד מעניינת.
לגבי סטודנטים זרים, הם מעטים במספר. מדובר ב6 זרים כשמספר האיטלקים הוא 34"

חשוב לציין ששיטת המבחנים בMIMED שונה לחלוטין. כל מבחן שייך לקבוצת מבחנים מסויימת. אם לא עוברים מבחן אחד מתוך הקבוצה, אז כל יתר המבחנים בקבוצה נופלים וצריך לעשות את כולם מחדש.
זה מה שהסבירה לי אחת מהסטודנטיות הישראליות שלומדת שם:
"אנחנו נבחנים במבחן אחד על כמה מקצועות. [...] תחת הכותרת "from atom to cell" נבחנו בסמסטר א' בכל מקצוע בנפרד - כימיה, פיזיקה וביולוגיה מולקולארית. ובסמסטר ב' אנחנו נבחנים במבחן אחד ב- ביוכימה, גנטיקה וביולוגית התא. מה שמעניין זה שאם לא עברת מקצוע אחד תחת כותרת מסויימת באחד הסמסטרים, כל שאר המבחנים שכבר עברת מבוטלים, וזה בגלל שיש לנו רק ציון אחד לכל המקצועות שתחת אותה כותרת!!
אם אתה מסתכל אצלי בליברטו [גליון ציונים], יש לי רק ציון אחד רשום וזה בתולדות הרפואה. כי עד שאני לא אסיים את המבחנים של סמסטר ב' לא ירשמו לי הציונים גם של סמסטר א'..."
מלבד זאת יש לקחת בחשבון עלויות מחייה במילאנו, שכן מחירי השכירות שם גבוהים כמעט פי 2 מפאביה וגם רמת הדירות במחירים האלה נחוטה יותר.

סאן רפאלה (מילאנו פרטי)
http://www.medicine.unisr.it
המסלול השני שנפתח הוא של אוניברסיטה פרטית בשם "סאן רפאלה" שגם היא נמצאת במילאנו.
בגלל שמדובר במוסד פרטי שכר הלימוד בו גבוה פי כמה ממה שמקובל במוסדות הציבוריים מגיע לכ11000 יורו לשנה (לאומת 1500 באוניברסיטה ציבורית).
המחיר הופך את המסלול להרבה פחות אטרקטיבי בעיניי, כי פה הקשר בין איכות למחיר לא הדוק במיוחד.
רומא
ברומא רק השנה נפתח לראשונה המסלול באנגלית. אין עדיין מידע איך הלימודים מתקיימים

לסיכום, המסלולים שנפתחו רק התחילו את חייהם ובימים אלה אני מפתח קשרים עם סטודנטים שלומדים במסלולים הנל אם יש לכם שאלות נוספות, תרשמו לי בקבוצה בפייסבוק.
 
 

רשימת דיוור